Menu
Krótkie sukienki na studniówkę 0

Dawniej wybierając strój na bal studniówkowy nie mogło być nawet mowy o krótkiej sukience, ponieważ dominowały wyłącznie długie kreacje. Co więcej bywało, że dana szkoła narzucała uczniom, jaki ubiór obowiązuje, chodzi tu oczywiście o długie suknie w czarnym bądź też granatowym kolorze. Na szczęście obecnie taka zasada nie ma już swojego zastosowania i dziewczęta mogą założyć wymarzoną piękną kreację – długą lub krótką, w przypadku tej drugiej nie musi to być wyłącznie tradycyjna „mała czarna”.

 

sukienki

 

Sukienki sklep Kasandra

Nie można jednak zapomnieć, że mimo wszystko wybieramy się na bal, a nie zwyczajną imprezę i zachować pewne zasady. Krótka sukienka przede wszystkim powinna podkreślić zalety figury, a więc najlepiej w niej prezentować się będą dziewczęta szczupłe, które pochwalić się mogą smukłymi nogami. Należy jednak wiedzieć, że odsłaniając nogi, dobrze byłoby zrezygnować z głębokiego dekoltu. Osoba z krągłościami, chcąca również zaprezentować krótką sukienkę powinna wybrać kreację uszytą z miękkiego materiału, który nie będzie się zbyt opinał. Może to być suknia z marszczeniami, drapowaniami, oczywiście w ciemnych barwach, takich jak granat, czerń czy ciemny fiolet.

Posiadaczka obfitego biustu najlepiej będzie wyglądać w sukni z dekoltem w tzw. serek. Warto jeszcze dodać, że osoba szczupła powinna raczej wybrać kreację, która podkreśli talię. Jeśli chodzi o dodatki to obecnie odchodzi się od tego, że są one w tym samym odcieniu. I tak na przykład wybierając sukienkę czarną, warto wybrać buty w innym kolorze.
Również zdarza się, że dziewczęta na bal zakładają bluzkę i gustowną spódnicę – długą bądź też krótką, zgodnie ze swoimi upodobaniami. Taki ubiór również może być elegancki, jednak nie tak, jak wytworna suknia.

Bal studniówkowy to bardzo ważna okazja i przeżycie dla osób wkraczających w dorosłe życie. Na swojej pierwszej tak znaczącej imprezie koniecznie trzeba wyglądać elegancko i modnie. Z zakupem odpowiedniego garnituru z pewnością nie będzie takiego problemu jak z kupnem idealnej kreacji, dlatego też dziewczęta wybierając się do galerii handlowych powinny wiedzieć już, czy ich wieczorowa suknia ma być długa czy krótka, wyłącznie na bal czy także ma posłużyć na inne okazje. To z pewnością zaoszczędzi dużo czasu, który przeznaczyć można na przykład za wybranie dodatków do pięknej sukni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl