Ciąża... I wszystko jasne.

Ciąża. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jakie zmiany szykują się w ich życiu. Każda z nas przed ciążą myśli, że ten okres 9 miesięcy jest jednym z najpiękniejszych chwil w naszym życiu... Częściowo można się z tym zgodzić ale z drugiej strony wkraczając w ten nowy etap dostrzegamy też drugą stronę medalu. Od tego momentu wszystko się zmienia. Po pierwsze dieta- musimy odżywiać się zdrowo, żeby dla naszego maluszka nie zabrakło żadnych witamin i aby nie truć go tzw. niezdrowym jedzeniem.

Po drugie - nasze ciało. Zaczynamy się zmieniać... Dokładnie przybieramy na wadze, większość z nas nie może zapobiec rozstępom które pojawiają się niczym zmora. W sklepie nie kupimy już tych jeansów na które tak miałyśmy ochotę.

 

Trzecim jakże ważnym punktem jest nasze zdrowie i samopoczucie... Bóle pleców, głowy, brzucha, nóg, palców i całej reszty naszego ciała. I te zmienne humorki których same nie rozumiemy. Raz jest cudownie chce nam się śpiewać i tańczyć a za moment wpadamy w podły nastrój i jedyną rzeczą której pragniemy jest płacz w poduszkę i wytarcie nosa w rękaw. Niestety nie raz obrywa się także naszym mężom, którzy niestety muszą przyjmować wszystko "na klatę".Wpisałam jak do tej pory same minusy...

 

sukienka ciązowa

 

Pora przejść do plusów. Wizyta u lekarza i ten dzień kiedy pierwszy raz widzisz swoje dziecko na monitorze. Ta chwila jest zdecydowanie jedną z najlepszych. Następnie kiedy zaczynasz czuć jego ruchy... Kopie Cię, przewraca się. Coś pięknego. I te zakupy, kiedy buszujesz w sklepach dla dzieci wybierając łóżeczko, materac, pościel, wózek i inne niezbędne przybory. Sklep z ubrankami staje się jednym z Twoich ulubionych i chociaż przez moment nie myślisz o tym że nie wchodzisz już w żadne spodnie i wyglądasz jak "wieloryb". Ono staje się najważniejsze. I wreszcie moment kiedy możesz wziąć je w ręce, przytulić, pocałować... Wszystko inne przestaje się leczyć a Ty zdajesz sobie sprawę, że trzymasz w rękach najważniejszą istotę którą będziesz się zajmowała i o którą będziesz dbała przez całe swoje życie... Twoje dziecko.

 

Najczęściej czytane artykuły: 

Prezenty na ślub
Na jakiej zasadzie można uzyskać kredyt gotówkowy?

 

up
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl