Zasłony 0

Chociaż aktualnie stale powiększająca się liczba osób decyduje się na rolety albo też żaluzje wciąż popularne są zasłony. Na pewno w ten sposób ich główna funkcja – chronienia domowników przed wścibskim okiem przechodniów – zostaje zepchnięta na margines. Ich rola dekoracyjna zaś – odgrywa coraz większą rolę.

Jednakże przede wszystkim metodę ich zawieszania, długość i kolor powinien zależeć od wielkości i kształtu okna. Zasłony dobiera się także do wielkości pokoju , a ponadto stopnia natężenia światła, które wpada przez dane okno. Ciemniejsze pomieszczenia wymagają zasłon z cieńszej tkaniny, które trzeba rozwiesić w dwóch częściach. Jeżeli już pokój nie jest zbyt wysoki warto mieć na uwadze, by zasłony zawiesić na karniszu podsufitowym. Tkanina w pionowe pasy optycznie zwiększy wysokość pomieszczenia. Wysoki pokój skrócimy mocnymi drapowaniami.

zasłony

Zasłony 

Oprócz tego trzeba zadbać o dostosowanie zasłon do typu wnętrza. Dzięki odpowiedniemu upięciu zyskamy efekt, który sprawi, że okno będzie się prezentowało de fakto ładnie. Dzięki upięciu tkanina zasłonowa ukaże swój cały urok. Od niej bardzo dużo zależy, bowiem właściwie każdy rodzaj tkaniny jak wiemy układa się w inny metodę. Od rodzaju materiału zależy też sposób marszczenia zasłon. Najbardziej znane jest marszczenie ołówkowe, czyli w równych odstępach. Innym sposobem jest luźne przewieszenie tkaniny poprzez drążek karnisza.

Nabywając materiał na zasłony warto pamiętać, aby kupić podwójną szerokość okna. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, wówczas zasłony najładniej się przekazują. Do najpopularniejszych materiałów zasłonowych należą: aksamit, tafta, mora, brokat, żakard, perkal, szyfon oraz dodatkowo tiul.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl